slid 20

Životní prostředí je i naše starost

Mytí a čištění povrchů objektů od mechů, plísní, hub a nečistot

Na základě dlouhodobých zkušeností v oblasti čištění povrchů objektů víme jak je důležité se o všechny povrchy dobře starat.
Veškeré povrchy jsou vystaveny nejen povětrnostním vlivům a vlivům prostředí (průmyslové nečistoty, prach, ptačí a zvířecí trus ap.) ale působí na ně i vlivy přírodní (škůdci, hmyz, rostliny - mechy, houby, řasy, plísně. V posledních letech se objevuje čím dál více problémů se znečištěním povrchů a to hlavě mechy, lišejníky a plísněmi. Nečistoty se usazují na povrchy a jsou někde více či méně viditelné. Nejvíce viditelné jsou nečistoty na fasádách opatřených zateplovacími systémy. Objevuje se převážně na severozápadních a severních částech fasád. Tedy v místech kde je větší výskyt vlhkosti a méně slunečního záření. Navíc mírná zima, má na růst a výskyt těchto vlivů velký význam. Teploty povrchů okolo 11°- 13°C, vlhkost 70-90%, PH nad 10 stupňů, jsou ideálními podmínkami pro růst mechů a lišejníků na fasádách. Díky těmto zárodkům se navíc usazují i prach a jiné nečistoty.

Pravidelným čištěním a prevencí lze ochránit povrchy před všemi vlivy a navíc lze zachovat i barevné řešení a prodloužit celkovou životnost všech povrchů.

Čištění lze rozdělit na samotné umytí nečistot jako jsou prach, mechy a různé nálety (pyly, semena, silniční prach a biologické nečistoty) a na ochranu (prevenci) před zmíněnými vlivy.

V našem portfoliu najdete prostředky na čištění od firmy PSS Interservis (koncern německo-švýcarsko-francouzských firem) a firmy Trion Tensid (švédská firma). Tyto prostředky se vyznačují jedinečným složením a jejich použití je v přírodě biologicky odbouratelné.
Výrobky firmy PSS Interservis jsou určeny pro hydrofobizaci a oleofobizaci povrchů a zušlechťování povrchů. Jejich základem jsou Ethylpyrrolidin, etanol, metanol a polysacharidy. Po aplikaci na povrch se dá charakterizovat jako nanotechnologie. Výrobky jsou ředitelné vodou.
Výrobky firmy Trion Tensid jsou tvořeny na bázi chlornanu sodného, hydroxidu sodného a benzalkonium chloridu – po aplikaci vytváří tzv. mikrovoskový film. Výrobky jsou ředitelné vodou.

1. Čištění (mytí)

Umývání se provádí pomocí čistícího prostředku a teplé vody s malým tlakem
Umývání je závislé na použitém prostředku, výši znečištění a frekvenci čištění
Čistící prostředky jsou určeny pro likvidaci prachu, mechů a různých náletů z fasád, objektů a povrchů plastových, skleněných a polykarbonátů.
Délka funkčnosti (frekvence čištění) je závislá od znečištění povrchu a následného ředění přípravku a umístnění objektu.
Ve zkratce lze rozdělit dobu frekvence čištění na období 4-7 let.

2. Ochrana a prevence:

Po provedení čištění lze dále provést ochranou vrstvu k prodloužení funkčnosti očištěných ploch a ochranu před vlivy přírody (prachem, spadem a nálety) ustálení PH a zachování barevnosti podkladu. Ochranná vrstva brání usazení nečistot na povrchu a tím že navíc odpuzuje vodu dochází k samočištění povrchu po každém větším dešti.
Ochranná vrstva prodlužuje dobu mezi jednotlivými čištěními o 2-4 roky.
Je nutné dodržet aby čistící prostředky a následná ochranná vrstva byla spolu kompatibilní a od jednoho výrobce.
V případě použití preventivní ochrany navíc dochází i k úspoře nákladů na každém dalším čištění.
Snížení nákladů se pohybuje až o 40% oproti čištění bez preventivní ochrany.

Cena za jednotlivé aplikace na vyžádání. Vzhledem k velkému počtu možností aplikací nelze přesně definovat cenu za m2 a náklady na dopravu (osoba materiálu), spotřebu energií atd.
Přesné nacenění lze provést na základě provedeného testu znečištění a přesného zaměření plochy čištění. Veškeré provádění testu a nacenění je zdarma.

Rozpočet obsahuje:
- Cenu za m2 aplikace čištění
- Cenu za m2 aplikace ochrany (prevence)
- Náklady na dopravu osob a materiálu na místo aplikace
- Náklady na případné práce ve výškách (lešení, plošiny, horolezeckou techniku atd.)
- Vyčíslení DPH

V součastné době disponujeme 4 pracovními skupinami:
1 pracovní skupina – Zlínský a Jihomoravský kraj
1 pracovní skupina – spolupracující firma Olomoucký a Moravskoslezský kraj
2 pracovní skupiny - Rakousko

Dále nabízíme a provádíme:

Stavební práce – údržba objektů, obkladačské práce, nátěr konstrukcí, zateplování objektů atd.
Čištění – čištění objektů, odstranění graffiti nátěrů a prevenci před sprejery a usazováním nečistot.

 • Urban Clean s.r.o.
  Mobil: 734 746 502

  Příkop 843/4
  Brno 602 00
  IČ: 02805677

  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 • certifikat
    certifikat   certifikat   certifikat

  certifikat   certifikat   certifikat   certifikat  


urbanclean.cz © | HV