slid 20

Životní prostředí je i naše starost

Zateplování RD a objektů

Zateplování je jedním z odvětví, kterými se naše firma zabývá. Vychází ze zkušeností nabitých za celou dobu působení na trhu svých zakladatelů.
Firma provádí veškeré práce v rámci svých zaměstnanců, ale i spolupracuje s jinými podnikatelskými subjekty. Je proto schopna zajistit jakýkoliv rozsah prací co do objemu ale i co do dodávek.

Při vytváření rozpočtů na jednotlivé práce vychází vždy z požadavku zákazníka - projektové dokumentace, technických požadavků na výstavbu a norem, dále z požadavků na splnění předepsaných podmínek energetických auditů a pro splnění kritérií dotačních programů (Nová zelená úsporám, dotační programy Ministerstva ŽP, dotační programy EU a další.)

Naše firma může vypomoci i při zajištění finančních prostředků, při vyřizování úvěrů od bank nebo stavebních spořitelen.
Pracujeme jen s certifikovanými ZS a systémy zapsanými v seznamech dotačních programů.

Mezi dodavatele patří např.: Meffert ČR – DÜFA, Baumit, Terranova, Knauf a další.

Zateplování se dělí na venkovní a vnitřní

Venkovní zateplování se provádí jako kontaktní nebo odvětrávané. Při použití izolantu z polystyrénu nebo minerálních a kamenných vat.
U kontaktních ZS se používají jako přídržný materiál izolantu příslušná lepidla a povrchová úprava je tvořena (převážně) strukturovanými finálními omítkami v různých barevných variantách.
Odvětrávané ZS používají různé konstrukce uchycené k plášti objektů na kterou je uchycen izolant a jako povrchová úprava slouží různé povrchově upravené materiály (plast, betonové prvky, ocel nebo sklo).
Tloušťku izolantu určují příslušné požadavky na určitý objekt – Energetický audit, projektová dokumentace atd. Mezi novinku ve venkovním zateplení patří tepelně izolační omítky (SANAVER DUO ap.) které se používají především v místech, kde nelze použít venkovní zateplení z různých důvodů (jako jsou např. historické budovy, zvýšená vlhkost podkladu atd.) Tepelně izolační omítky mají skloubeny vlastnosti tepelně izolačních materiálů a sanačních omítek.
Vnitřní zateplení se může používat i v kombinaci s venkovním zateplením převážně s tepelněizolační omítky. Mezi vnitřní zateplení patří:
Sádrokartonové konstrukce – zateplení podkroví, stropů, stěn atd.
Kontaktní ZS – lepením izolantu v místě přechodu vytápěných a nevytápěných místností - Stropy a stěny sklepních prostor, garáži atd.
Speciální zateplení - zateplení speciálními materiály ve vlhkých prostorách – koupelny, kuchyně, vývařovny, sklepní prostory atd. Tyto speciální zateplovací ZS mají vliv na tepelné vlastnosti v místnosti a dále zabraňují vzniku a tvorbě plísní, zajišťují stálé hygienické podmínky v kritických místech.

Tepelně izolační omítky - stejné jako u venkovního použití.

SPECIÁLNÍ KOTVENÍ - firma má oprávnění k provádění speciálního systému kotvení zateplovacího systému RENOSAN – jedná se o kotvení do nestandardních podkladů, oprava kotvení po utržení zateplovacího systému nebo dodatečné přiteplení již zatepleného objektu a to vše včetně posouzení a statického výpočtu kotvení.
 • Urban Clean s.r.o.
  Mobil: 734 746 502

  Příkop 843/4
  Brno 602 00
  IČ: 02805677

  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 • certifikat
    certifikat   certifikat   certifikat

  certifikat   certifikat   certifikat   certifikat  


urbanclean.cz © | HV